Vacation Rental

Vacation Rental - Wynajem apartamentów w Kołobrzegu
Kategorie
Bez kategorii

KOŁOBRZEG – LOKALIZACJA Z POTENCJAŁEM

Kołobrzeg to jedna z najpopularniejszych miejscowości nad polskim morzem. Miasto co roku rozwija się i umacnia swoją pozycję atrakcyjnego kurortu oraz największego polskiego uzdrowiska. Ogromne zainteresowanie Kołobrzegiem wśród podróżnych, a także wysokie obłożenie najlepszych obiektów turystycznych to idealnie przesłanki dla osób, które chcą ulokować swój kapitał w condohotelu, apartamentach nad morzem pod wynajem czy w aparthotelu.

Kołobrzeg utrzymuje turystyczny boom

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, Kołobrzeg był najchętniej wybieranym nadmorskim kurortem w 2020 roku. Liczba udzielonych tu noclegów wyniosła wówczas 3,1 mln, dając miastu pozycję lidera[1]. Miasto odnotowało również wysokie wyniki za sezon wakacyjny w 2021 roku. Tylko w okresie lipiec-sierpień udostępniono tu 876,7 tys. noclegów, z których skorzystało łącznie ponad 153 tys. turystów. Ten trend pozwala sądzić, że i w nadchodzącym sezonie utrzyma się duże zainteresowanie wynajmem mieszkania w Kołobrzegu.

Turyści odwiedzają Kołobrzeg zarówno w celach wypoczynkowych, jak i leczniczych. Lokalne warunki przyrodnicze – morze, piaszczyste plaże i bujna roślinność sprzyjają rekreacji na świeżym powietrzu. Miasto oferuje również szereg atrakcji turystycznych dla całej rodziny m.in. molo, Muzeum Oręża Polskiego, oceanarium, Muzeum 3D, Muzeum Figur Woskowych czy zabytkową latarnię stanowiącą doskonały punkt widokowy oraz majestatyczną bazylikę.

Średnie obłożenie apartamentów w Kołobrzegu wynosi 63% i jest o ok. 10% wyższe od średniej krajowej. Największą liczbę turystów odnotowuje się latem. W wysokim sezonie obłożenie sięga nawet 98%. Mając na uwadze ogół hoteli na terenie Polski, najmniej na obłożenie narzekają te o najwyższym standardzie. Połączenie atrakcyjnej lokalizacji nad morzem i prestiżowego charakteru obiektu zdaje się być przepisem na sukces zapewniającym wysoką frekwencję wśród gości poszukających mieszkania na wynajem z widokiem na morze.

Kołobrzeg wyborem turystów zagranicznych

Duża część turystów w regionie kołobrzeskim to obcokrajowcy. Kołobrzeg odwiedzają głównie Niemcy, ale jest też sporo mieszkańców Skandynawii. W sumie noclegi wykupione przez gości z zagranicy stanowią ok. 25% ogólnej liczby pobytów w powiecie kołobrzeskim. Wakacje w Kołobrzegu to świetna alternatywa dla droższych wyjazdów urlopowych w egzotycznych krajach. To efekt powstawania nowoczesnych hoteli o wysokim standardzie, które mogą zadowolić nawet najbardziej wymagających turystów poszukujących kwatery w Kołobrzegu.

Kołobrzeg prężnie rozwijającym się kurortem

W Kołobrzegu realizowane są liczne inwestycje mające na celu poprawę infrastruktury turystycznej i drogowej. Przekłada się to na większy komfort zarówno stałych mieszkańców, jak i gości odwiedzających miasto w celach rekreacyjnych poszukujących wakacyjnego mieszkania nad morzem. Wśród znaczących usprawnień należy m.in. droga ekspresowa S6 prowadząca do Koszalina. Trasa ta podwoiła długość autostrad w województwie zachodniopomorskim i skróciła trasę ze Szczecina do Koszalina o 40 minut.

Kołobrzeg – prawdziwy raj dla kuracjuszy

Kołobrzeg to największe polskie uzdrowisko. Dzięki bogatym pokładom solanek i borowiny, to idealne miejsce dla kuracjuszy, którzy chętnie przyjeżdżają tu w celach leczniczych. To sprawia, że kołobrzeska baza noclegowa nie boryka się z problemem sezonowości – infrastruktura uzdrowiskowa jest wykorzystywana tu przez cały rok W związku z tym kwatery w Kołobrzegu cieszą się zainteresowaniem niezależnie od sezonu. Część uzdrowiskowa to również najbardziej atrakcyjny pod względem turystycznym obszar miasta. Malownicze okolice zapewniają bliskość natury oraz są wyposażone w bogatą infrastrukturę usługową i handlową. To właśnie w tej części miasta powstaje hotel Baltic Wave, w którym można zakupić apartament inwestycyjny. Obiekt będzie zlokalizowany zaledwie 200 m od morza, ale jednocześnie zapewni dostęp do okolicznych usług i udogodnień.

Spotkania biznesowe z widokiem na morze

Kołobrzeg to również idealne miejsce na zorganizowanie dużego wydarzenia – konferencji, kongresu, szkolenia czy imprezy firmowej. Kongresy i konferencje najczęściej odbywają się w miesiącach marzec-czerwiec oraz wrzesień-listopad, czyli poza sezonem wakacyjnym. Prawie 74% z nich organizowanych jest w hotelach. Obiekty z atrakcyjnym zapleczem konferencyjnym mogą zapewnić sobie wysokie obłożenie także poza okresem letnim. To czyni inwestycję w apartament nad morzem jeszcze bardziej opłacalną. Jej wartość wzrasta także z perspektywy kameralnych wydarzeń – szkoleń czy firmowych wyjazdów integracyjnych, które często odbywają się w malowniczych, zacisznych miejscach w otoczeniu przyrody. W hotelu Baltic Wave zaprojektowano przestrzeń obejmującą salę konferencyjną na 500 osób, której powierzchnia osiągnie 578,9 m2. Będzie można ją również podzielić na mniejsze sale o powierzchniach ok. 230m2, 200m2 i 150m2. Przestrzeń będzie spełniać wiele funkcji: konferencyjną, bankietową oraz wystawienniczą, z możliwością wjazdu samochodów.

Podsumowując, Kołobrzeg to nie tylko letnia stolica Polski, ale także atrakcyjne uzdrowisko oraz miasto z dużym potencjałem dla branży MICE (Meetings, Incentives, Conferences and Exhibitions Industry). W efekcie kwatery w Kołobrzegu notują wysokie obłożenie przez cały rok, co jest niezwykle ważne z perspektywy osób inwestujących w tutejsze obiekty turystyczne – apartamenty pod wynajem, aparthotele czy condohotele. Doskonałym wyborem są obiekty o wysokim standardzie, posiadające zaplecze konferencyjne oraz strefę SPA i wellness, z których można korzystać przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *