Vacation Rental

Vacation Rental - Wynajem apartamentów w Kołobrzegu
Kategorie
Bez kategorii

KOŁOBRZEG – MIASTO Z ATRAKCJAMI, W KTÓRYM WARTO INWESTOWAĆ

W Kołobrzegu nie sposób się nudzić. Można tu znaleźć ciekawe zabytki, urokliwe zakątki, ośrodki lecznicze i liczne miejsca rozrywki. Wielość atrakcji turystycznych sprawia, że miasto przyciąga co roku rzesze odwiedzających. W efekcie apartamenty w Kołobrzegu notują wysokie obłożenie przez cały rok, co czyni opłacalnym inwestowanie w mieszkania na wynajem – condohotele, aparthotele czy apartamenty nad morzem. W tym wpisie przedstawimy listę najciekawszych atrakcji zlokalizowanych na terenie kurortu.

Kołobrzeg i jego piękna plaża

Kołobrzeska plaża należy do najpiękniejszych nad Bałtykiem. Każdego roku plasuje się wysoko w rankingach – m.in. zajęła trzecie miejsce w tegorocznym zestawieniu najpiękniejszych polskich plaż portalu Onet.pl. Plaża w Kołobrzegu jest szeroka (85 metrów), zadbana i czysta. Po gruntownej modernizacji przeprowadzonej kilka lat temu, stała się również nowoczesna i estetyczna. Jej najpopularniejszym fragmentem jest skrawek znajdujący się w okolicy molo.

Kołobrzeg to także molo

Molo znajduje się w Dzielnicy Uzdrowiskowej Kołobrzegu. Jego historia sięga 1881 r., ale pierwowzór obiektu w postaci drewnianego pomostu uległ zniszczeniu w czasie II wojny światowej. Molo, które możemy podziwiać dzisiaj pochodzi z 1971 r. (przeszło renowację w 2014 r.) i mierzy 220 metrów długości oraz 9 metrów szerokości. Podczas remontu zainstalowano na nim efektowne iluminacje świetlne. To jedna z największych atrakcji turystycznych w Kołobrzegu.

Kołobrzeg i Muzeum Oręża Polskiego

Wizyta w Muzeum to obowiązkowy punkt dla wszystkich miłośników historii. Można tam podziwiać kolekcje broni z różnych okresów, eksponaty związane z walkami na morzu czy repliki pojazdów i samolotów wojennych. Obiekt dysponuje również największym zbiorem mundurów w Polsce.

Latarnia morska symbolem Kołobrzegu

Latarnia morska to jeden z najważniejszych symboli Kołobrzegu, który swoją rolę pełni od XVII wieku. Została zniszczona w czasie II wojny światowej, lecz szybko została odbudowana. Aktualnie mierzy 26 m i oferuje zapierający dech w piersiach widok na morze, port oraz panoramę miasta.

Pomnik zaślubin Polski z Morzem

Pomnik znajdujący się w Parku Szymanowskiego upamiętnia wydarzenie z 1945 r. Jak głosi przesąd, aby zapewnić sobie szczęście i dostatek, należy przekroczyć jego bramę.

Bazylika w Kołobrzegu

Gotycka Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu została wybudowana w XIV w. Jej wnętrza skrywają wiele cennych zabytków z ubiegłych wieków m.in. ołtarzy, świeczników, obrazów czy płaskorzeźb, które warto zobaczyć podczas wizyty w Kołobrzegu.

Kołobrzeg i atrakcje dla dzieci

Podczas wakacji w Kołobrzegu nie będą się też nudzić dzieci. Jest tu wiele atrakcji dla najmłodszych turystów. Należy do nich m.in. Wioska Indiańska, która pozwala dzieciom zgłębić wiedzę na temat rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej oraz ich zwyczajów. Odwiedzający mogą nauczyć się strzelać z łuku, zwiedzić obozowisko oraz “zapolować” na bizony.

Z kolei usytuowana w pobliżu latarni Ukryta Kraina to wyjątkowa wystawa interaktywna. Na jej terenie powstał magiczny świat pełny fascynujących postaci, np. 5-metrowego krokodyla, przeróżnych wróżek i skrzatów. Krainę zamieszkują także prawdziwe zwierzęta – króliki miniaturki prehistoryczne aksolotle – wodne smoki, złote rybki, ślimaki olbrzymy Achatina czy gekony lamparcie.

W Mieście Myszy dzieci będą miały możliwość poznać ciekawy świat małych gryzoni. Wystawa pozwala zobaczyć ponad 500 osobników, w tym myszy białe, łaciate, brązowe, rasowe, z zakręconymi włosami, ASTREX – „mysie owieczki”, berberyjskie, bezwłose czy najmniejsze na świecie myszy pigmejskie. Baśniowa sceneria nadaje doświadczeniu magicznej aury i sprzyja nauce w atmosferze zabawy.

Na terenie Kołobrzegu znajduje się także Kino 8D, w którym projekcje wzbogacone są o efekty specjalne oddziałowujące na wszystkie zmysły. Dzięki nim widzowie czują, jakby byli częścią wyświetlanego filmu. To unikalne doświadczenie z pewnością na długo zapisze się w pamięci dzieci.

Ośrodek leczniczy w Kołobrzegu

Kołobrzeg to największe polskie uzdrowisko, do którego co roku przybywają rzesze kuracjuszy chcących zadbać o swoje zdrowie. Miasto jest do tego idealnym miejscem dzięki licznym pokładom borowiny, źródłom wody mineralnej oraz solanek. W przyszłości zabiegi lecznicze będą również dostępne na terenie inwestycji Baltic Wave (Crowne Plaza Kołobrzeg Resort).

Kołobrzeg oferuje szereg rozmaitych atrakcji turystycznych dla odwiedzających w każdym wieku. Osoby zastanawiające się, gdzie kupić mieszkanie pod wynajem lub apartament nad morzem, powinny wziąć pod uwagę to miasto. Powiat kołobrzeski notował do tej pory bardzo wysokie obłożenie turystyczne. To drugi najpopularniejszy polski kurort nad morzem, który co roku odwiedza ponad milion osób* – w tym wielu cudzoziemców m.in. z Niemiec czy Skandynawii. Tutejsze obiekty turystyczne odnotowują wysokie obłożenie także poza wysokim sezonem urlopowym. To zasługa funkcji uzdrowiskowej i licznych atrakcji kołobrzeskich. Dzięki temu, inwestorzy mogą osiągać systematyczny dochód z apartamentów wakacyjnych pod wynajem przez cały rok.

W odpowiedzi na “KOŁOBRZEG – MIASTO Z ATRAKCJAMI, W KTÓRYM WARTO INWESTOWAĆ”

Znalezienie tego bloga było dla mnie jak odkrycie skarbu – jego wysoka jakość treści, klarowna prezentacja i zaangażowanie w dostarczanie wartości dla czytelników sprawiają, że chcę spędzać tutaj godziny, wchłaniając każde słowo i czerpiąc inspirację do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *