Vacation Rental

Vacation Rental - Wynajem apartamentów w Kołobrzegu
Kategorie
Bez kategorii

Z WIDOKIEM NA MORZE. MILIONY TURYSTÓW WYBIERAJĄ POMORZE ZACHODNIE

Wybrzeże Bałtyku, w tym województwo zachodniopomorskie, to wciąż najchętniej wybierany kierunek na letni wypoczynek w naszym kraju. Świadczy o tym liczba 8,6 noclegów, których tylko w lipcu i sierpniu 2021 r. udzielono właśnie na Pomorzu Zachodnim. Można się spodziewać, że dane za kolejne lata będą równie obiecujące. To optymistyczne wieści dla osób zainteresowanych inwestowaniem w apartamenty nad morzem pod wynajem.

Apartamenty nad morzem wciąż na fali

Pomorze Zachodnie przyciąga zarówno turystów z Polski, jak i z zagranicy. Każdego roku zwiększa się liczba udzielanych tu noclegów. Tylko w lipcu i sierpniu 2021 r. odnotowano wzrost o ponad 18,3% w porównaniu z analogicznymi miesiącami poprzedniego roku. Zwiększyła się również liczba turystów zagranicznych. W odniesieniu do analogicznego okresu 2020 r. liczba udostępnionych pokoi gościom spoza kraju wzrosła nad morzem o ponad 2,9%.

Główny Urząd Statystyczny podaje także, że w okresie wakacyjnym 2021 r. w obiektach zlokalizowanych w gminach nadmorskich przebywało 1,7 mln turystów, czyli 23,3% nocujących w tym okresie w obiektach turystycznych na terenie całego kraju (w analogicznym okresie 2020 r. odsetek ten wyniósł 25,9%).

Kołobrzeg na podium

Według danych GUS-u ze wszystkich nadmorskich rejonów na szczególną uwagę zasługuje powiat kołobrzeski. Jak wynika ze statystyk, w letnich miesiącach 2021 r. najwięcej turystów zatrzymywało się w hotelach, pensjonatach i innych apartamentach w Kołobrzegu. Liczba noclegów wyniosła tu 876,7 tys., co stanowiło 1/10 wszystkich noclegów udzielonych na tym obszarze. Według raportu, zaraz za powiatem kołobrzeskim uplasował się Gdańsk, gdzie w okresie wakacyjnym z ponad 793 tys. noclegów skorzystało 117 tys. turystów. Dalej znalazł się Rewal, Mielnol, następnie Władysławowo i Świnoujście, gdzie z 492 tys. noclegów skorzystało 112 tys. turystów.

Kołobrzeg staje się coraz bardziej atrakcyjny ze względu na wiele czynników. Jednym z nich jest dogodny dojazd do uzdrowiska trasami szybkiego ruchu z różnych części kraju, a także np. z Niemiec. Ostatnie lata przyniosły miastu liczne usprawnienia w infrastrukturze turystycznej, m.in. poszerzono słynną plażę i zrewitalizowano molo spacerowe. Także bogata i stale rozwijająca się oferta uzdrowiskowa kurortu przyczynia się do zwiększenia liczby turystów z Polski i z zagranicy poszukujących kwatery z widokiem na morze.

Kwatery nad morzem vs. hotele

Warto również zwrócić uwagę na to, jakie obiekty najchętniej wybierają turyści odwiedzający zachodniopomorskie. W tym przypadku prym wiodą hotele. W letnim okresie 2021 r. prawie 1/3 turystów (544,0 tys.) przebywających na obszarach nadmorskich skorzystała z noclegów w hotelach. Duża liczba turystów wybrała także pobyt w ośrodkach wczasowych – 418,4 tys. (24,1%) oraz w pokojach gościnnych – 165,3 tys. (9,5%). Łącznie w lipcu i sierpniu 2021 r. stopień wykorzystania miejsc noclegowych na obszarach nadmorskich wyniósł ponad 64%,  podczas gdy średnio dla całego kraju było to odpowiednio 49,9% i 52,4%.

Coraz więcej turystów zagranicznych

Region zachodniopomorski przyciąga turystów nie tylko z Polski. Coraz liczniej przybywają tu także obcokrajowcy. W okresie wakacyjnym 2021 r. turyści zagraniczni stanowili 11,8 % (0,2 mln) ogółu korzystających z noclegów w turystycznych obiektach noclegowych. Najwięcej noclegów udzielono turystom z krajów sąsiadujących z Polską, tj. z Niemiec (666,1 tys. – 79,1% noclegów turystów zagranicznych), z Czech (29,5 tys. – 3,5%) oraz z Ukrainy (18,4 tys. – 2,2%).

Dane kuszą inwestorów

Takie dane przekonują inwestorów szukających ciekawych apartamentów nad morzem pod wynajem krótkoterminowy, w tym inwestycji typu condo, apartamentów na wynajem, condohoteli czy aparthoteli z widokiem na morze. Wiedzą oni, że ta forma inwestycji jest jedną z najbardziej atrakcyjnych, zwłaszcza na tak obiecującym rynku jak Pomorze Zachodnie.

77 odpowiedzi na “Z WIDOKIEM NA MORZE. MILIONY TURYSTÓW WYBIERAJĄ POMORZE ZACHODNIE”

I want to show you one exclusive program called (BTC PROFIT SEARCH AND MINING PHRASES), which can make you a rich man!

This program searches for Bitcoin wallets with a balance, and tries to find a secret phrase for them to get full access to the lost wallet!

Run the program and wait, and in order to increase your chances, install the program on all computers available to you, at work, with your friends, with your relatives, you can also ask your classmates to use the program, so your chances will increase tenfold!
Remember the more computers you use, the higher your chances of getting the treasure!

DOWNLOAD FOR FREE

Telegram:
https://t.me/btc_profit_search

Купить диплом о высшем образовании с бесплатной доставкой: Экономьте еще больше
купить дипломы о высшем образовании dipls-w.ru .

PBN sites
We will establish a network of PBN sites!

Advantages of our self-owned blog network:

WE DO everything SO THAT GOOGLE doesn’t understand THAT this is A private blog network!!!

1- We acquire domains from various registrars

2- The principal site is hosted on a VPS hosting (Virtual Private Server is high-speed hosting)

3- The remaining sites are on various hostings

4- We attribute a individual Google account to each site with verification in Google Search Console.

5- We develop websites on WP, we don’t utilise plugins with aided by which malware penetrate and through which pages on your websites are produced.

6- We do not reiterate templates and use only unique text and pictures

We refrain from work with website design; the client, if wished, can then edit the websites to suit his wishes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *