Vacation Rental

Vacation Rental - Wynajem apartamentów w Kołobrzegu
Kategorie
Bez kategorii

Z WIDOKIEM NA MORZE. MILIONY TURYSTÓW WYBIERAJĄ POMORZE ZACHODNIE

Wybrzeże Bałtyku, w tym województwo zachodniopomorskie, to wciąż najchętniej wybierany kierunek na letni wypoczynek w naszym kraju. Świadczy o tym liczba 8,6 noclegów, których tylko w lipcu i sierpniu 2021 r. udzielono właśnie na Pomorzu Zachodnim. Można się spodziewać, że dane za kolejne lata będą równie obiecujące. To optymistyczne wieści dla osób zainteresowanych inwestowaniem w apartamenty nad morzem pod wynajem.

Apartamenty nad morzem wciąż na fali

Pomorze Zachodnie przyciąga zarówno turystów z Polski, jak i z zagranicy. Każdego roku zwiększa się liczba udzielanych tu noclegów. Tylko w lipcu i sierpniu 2021 r. odnotowano wzrost o ponad 18,3% w porównaniu z analogicznymi miesiącami poprzedniego roku. Zwiększyła się również liczba turystów zagranicznych. W odniesieniu do analogicznego okresu 2020 r. liczba udostępnionych pokoi gościom spoza kraju wzrosła nad morzem o ponad 2,9%.

Główny Urząd Statystyczny podaje także, że w okresie wakacyjnym 2021 r. w obiektach zlokalizowanych w gminach nadmorskich przebywało 1,7 mln turystów, czyli 23,3% nocujących w tym okresie w obiektach turystycznych na terenie całego kraju (w analogicznym okresie 2020 r. odsetek ten wyniósł 25,9%).

Kołobrzeg na podium

Według danych GUS-u ze wszystkich nadmorskich rejonów na szczególną uwagę zasługuje powiat kołobrzeski. Jak wynika ze statystyk, w letnich miesiącach 2021 r. najwięcej turystów zatrzymywało się w hotelach, pensjonatach i innych apartamentach w Kołobrzegu. Liczba noclegów wyniosła tu 876,7 tys., co stanowiło 1/10 wszystkich noclegów udzielonych na tym obszarze. Według raportu, zaraz za powiatem kołobrzeskim uplasował się Gdańsk, gdzie w okresie wakacyjnym z ponad 793 tys. noclegów skorzystało 117 tys. turystów. Dalej znalazł się Rewal, Mielnol, następnie Władysławowo i Świnoujście, gdzie z 492 tys. noclegów skorzystało 112 tys. turystów.

Kołobrzeg staje się coraz bardziej atrakcyjny ze względu na wiele czynników. Jednym z nich jest dogodny dojazd do uzdrowiska trasami szybkiego ruchu z różnych części kraju, a także np. z Niemiec. Ostatnie lata przyniosły miastu liczne usprawnienia w infrastrukturze turystycznej, m.in. poszerzono słynną plażę i zrewitalizowano molo spacerowe. Także bogata i stale rozwijająca się oferta uzdrowiskowa kurortu przyczynia się do zwiększenia liczby turystów z Polski i z zagranicy poszukujących kwatery z widokiem na morze.

Kwatery nad morzem vs. hotele

Warto również zwrócić uwagę na to, jakie obiekty najchętniej wybierają turyści odwiedzający zachodniopomorskie. W tym przypadku prym wiodą hotele. W letnim okresie 2021 r. prawie 1/3 turystów (544,0 tys.) przebywających na obszarach nadmorskich skorzystała z noclegów w hotelach. Duża liczba turystów wybrała także pobyt w ośrodkach wczasowych – 418,4 tys. (24,1%) oraz w pokojach gościnnych – 165,3 tys. (9,5%). Łącznie w lipcu i sierpniu 2021 r. stopień wykorzystania miejsc noclegowych na obszarach nadmorskich wyniósł ponad 64%,  podczas gdy średnio dla całego kraju było to odpowiednio 49,9% i 52,4%.

Coraz więcej turystów zagranicznych

Region zachodniopomorski przyciąga turystów nie tylko z Polski. Coraz liczniej przybywają tu także obcokrajowcy. W okresie wakacyjnym 2021 r. turyści zagraniczni stanowili 11,8 % (0,2 mln) ogółu korzystających z noclegów w turystycznych obiektach noclegowych. Najwięcej noclegów udzielono turystom z krajów sąsiadujących z Polską, tj. z Niemiec (666,1 tys. – 79,1% noclegów turystów zagranicznych), z Czech (29,5 tys. – 3,5%) oraz z Ukrainy (18,4 tys. – 2,2%).

Dane kuszą inwestorów

Takie dane przekonują inwestorów szukających ciekawych apartamentów nad morzem pod wynajem krótkoterminowy, w tym inwestycji typu condo, apartamentów na wynajem, condohoteli czy aparthoteli z widokiem na morze. Wiedzą oni, że ta forma inwestycji jest jedną z najbardziej atrakcyjnych, zwłaszcza na tak obiecującym rynku jak Pomorze Zachodnie.

22 odpowiedzi na “Z WIDOKIEM NA MORZE. MILIONY TURYSTÓW WYBIERAJĄ POMORZE ZACHODNIE”

Total Drama | The Ultimate Reality Show Adventure
2. Total Drama | A Wild Ride Through the Competition
3. Total Drama | Who Will Survive the Challenges?
4. Total Drama | Drama, Action, and Plenty of Surprises
5. Total Drama | The Juiciest Reality Show on TV
6. Total Drama | Where Drama Reigns Supreme
7. Total Drama | Surviving Against the Odds
8. Total Drama | Can You Handle the Drama?
9. Total Drama | The Ultimate Test of Strength and Skill
10. Total Drama | A Battle of Wits and Endurance
11. Total Drama | Who Will Come Out on Top?
12. Total Drama | The Ultimate Quest for Fame and Fortune
13. Total Drama | Expect the Unexpected
14. Total Drama | The Ultimate Challenge Awaits
15. Total Drama | Will You Be the One to Claim Victory?
16. Total Drama | A Thrilling Adventure You Won’t Want to Miss
17. Total Drama | The Ultimate Reality Show Showdown
18. Total Drama | Surviving the Craziness of Total Drama
19. Total Drama | Ready for a Total Drama Showdown?
20. Total Drama | The Unforgettable Journey to the Top}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *